Шукати

Науковий центр "Fraunhofer inHaus" у м. Дуйсбург

У науковому центрі Fraunhofer inHaus проводиться велика кількість досліджень, а також координується робота декількох науково-дослідницьких інститутів Fraunhofer.

У двох тестових системах – житловому приміщенні inHaus1 та дослідницькій будівлі inHaus2 – співпрацюють працівники наукової сфери з промисловими партнерами. Їх мета: визначення сучасних технологічних рішень та освоєння нових ринків. Експерементаційна будівля inHaus1 експлуатується вже майже 15 років, протягом яких тривали дослідження умов проживання в будинку, оснащеному новітнім обладнанням, призначеним для впровадження в майбутньому. З 2001 року лабораторними, подійними та навчальними технічними засобами виконувалося тестування нових матеріалів, інноваційних будівельних технологій та електронних допоміжних систем у будинках, оснащених новітнім електронним та обладнанням, що забезпечує комфортне проживання людей похилого віку. Особлива увага приділялася питанням економії енергії, а також допоміжним системам для того щоб покращити повсякденного життя таких людей.

Джерелом тепла для будівлі inHaus1 є геотермальний насос з чотирма зондами, газовим настінним котлом ecoTEC exclusive та чотирьох сонячних колекторів auroTHERM. Крім того, у будівлі встановлена приточно-витяжна установка recoVAIR з функцією рекуперації теплової енергії та кондиціонер для повітря climaVAIR. Всі компоненти були з’єднані в одну систему спеціалістами-дослідниками з метою оптимального використання енергії та комфортного проживання.

Як пояснив директор наукового центру Fraunhofer inHaus Фокмар Койтер, інновації більше не впроваджуються на рівні виробництва, а скоріше на рівні системи. Метою такого впровадження є найбільш спрощений зв’язок технічного обладнання, ситем опалення, вентиляції та кондиціонування повітря. Сигнали від контакту дверей або вікон об’єднуються з контактами від датчиків температур кімнат та порівнюються з комп’ютерним значенням навантажень опалювального приладу та системою буфірного зберігання. Завдяки цьому забезпечується оптимальне регулювання різноманітних систем технологічного обладнання будівлі для його опалення та охолодженн.

Факти та цифри

Визначення будівлі
Накйменування проекту:inHaus 1


Тип:Житлове приміщення та будівля для досліджень
Місце знаходження:м. Дуйсбург
Закінчення будівництва:2001
Основні параметри –
Площа:
Корисна площа 250 м², на двох рівнях
Обладнання Vaillant:
  • Геотермальний тепловий насос з чотирьма зондами geoTHERM plus
  • ecoTEC exclusiv
  • Сонячні колектори auroTHERM
  • Вентиляція житлового простору recoVAIR
  • Монощільовий кондиціонер повітря climaVAIR
Власник будівлі:Науковий центр Fraunhofer inHaus, що складається з компаній Fraunhofer IAO, IBP, IMS, ISST, ISE и UMSICHT
Архітектор:Архітектор в проекті участі не приймав, оскільки це тестовая система
Проектувальник обладнання:Карл Хайнц Эфкеманн, г. Дуйсбург

Ліцензійна інформація

Контакти та узгодження:
Верена Саганте, магістр архітектури
Філіал наукового центру Fraunhofer inHaus
Консультант наукового центру inHaus з управління, маркетингу & PR
Forsthausweg 1, 47057 Duisburg
Телефон: +49 203 713967-235
verena.sagante@ims.fraunhofer.de