Шукати

Дім на озері в м. Калкар

Пілотний проект «Той, що живе з баченням», запущений у 2011 році, представляє собою будівлю для досліджень площею 120 кв.м., спроектовану у відповідності до стандартів енергозбереження.

Будівля у формі куба, що плаває на понтонах, відіграє авангардну роль у розробці систем енергозбереження для інноваційних будинків.

Початкова концепція таких будинків була розроблена архітектурною компанією Hülsmann & Thieme. Приймаючи до уваги той факт, що територіальні ресурси у багатьох країнах добігають кінця, для будівництва одноповерхових та двоповерхових будівель у якості екологічно чистої альтернативи може бути використаний гравійний кар’єр. Одноповерхова пілотна будівля була побудована на металевому пантоні, як будинок з дерев’яних бревен. Планується також побудувати ще декілька таких будинків. Розроблений у якості плавучої дослідницької станції, дім кубічної форми використовується для моделювання та аналізу життя сім’ї з чотирьох членів. Для забезпечення відповідності енергетичним вимогам каркас будівлі був оптимізований таким чином, щоб рівень енергоефективності був нижчим за 14 кВтч/м2. Опалення, охолодження та приготування гарячої води здійснюється тепловим насосом geoTHERM plus типу соляний розчин/вода виробництва компанії Vaillant, потужністю 3 кВт. Джерелом тепла в системі є колектор у формі корзини в озері, яка працює за принципом теплообмінника. Багатофункціональна буферна ємність об’ємом 500 л накопичує тепло та постачає користувачу гарячу та питну воду. Подальше розповсюдження тепла забезпечується системою поверхневого нагріву та спеціальними елементами теплового насосу.

В літній період опалювальний контур теплового насосу автоматично вимикається, в свою чергу вмикається система пасивного охолодження. При цьому, теплова корзина спрямовує зайве тепло безпосередньо у воду озера. Енергетична концепція об’єкта забезпечується за допомогою трьох фотоелектричних систем, призначених для генерації електроенергії: фотоелектричні модулі на даху, колектори, які автоматично прямують за переміщенням сонця, а також вертикально встановлені модулі утилізації світла, віддзеркаленого від води.

Визначення
будівлі
Найменування:Дім на озері Калкагар
Тип:Дім для однієї сім’ї
Місцезнахлдження:Озеро на місті гравійного кар’ру Birgelfeld у м. Калкар-Хоннепель
Закінчення
будівництва:
2011
Основні параметри -
Площа:
120 м²
Основні параметри -
Технологія:
рівень енергоефективности 14 кВтч/м2
Основні параметри -
Енергетична концепція:
  • Тепловий насос Vaillant geoTHERM plus типу соляний розчин/вода мотужністю 3 кВт
  • Використання тепла води озера за допомогою колектора у формі корзини
  • Багатофункціональна буферная ємність об’ємом 500 л
  • Розподілення тепла за допомогою системи поверхневого нагріву
  • Фотоелектричні системи площею 40 м2 для самозабезпечення електроенергією
Обладнання
Vaillant:
  • Тепловий насос geoTHERM типу соляний розчин/вода
  • Багатофункціональний бак ємністю 500 л
Власник будинку:Компанія Kieswerk Maas-Roeloffs GmbH & Co. KG
47546 Kalkar / DE (Німеччина)
Архітектурна компанія:Architekturbüro Hülsmann & Thieme
47533 Kleve / DE
www.huelsmann-thieme.de
Проектант обладнання:BASCON Engineering GmbH
47574 Goch / DE
www.bascon-eng.de
Ліцензійна інформація:Дані та джерела по плануванню:
Компанія Architekturbüro Hülsmann & Thieme

Ліцензійна інформація

Дані та джерела з планування:
Компания Architekturbüro Hülsmann & Thieme