Шукати

Енергозберігаючий будинок «EnergieWertHaus Rösrath»

В м. Розрат у 2010 році був побудований двоповерховий екологічний двоквартирный «енергозберігаючий дім».

Дім споживає енергії на 30% менше, ніж вимагає закон. Завдяки цьому у 2012 році будівля отримала премію RWE за внесок у захист клімату. Концептуальний проект був розроблений подружжям проектувальників-будівельників Йоханнесом и Дагмар Германн, теплотехнічною компанією-виробником Vaillant, компанією, що спеціалізується на будівельних матеріалах Ytong та провайдером з контролю обслуговування DEKRA. Метою даного проекту була розробка енергозберігаючуї модульної системи для виготовлення модульних екобудівель, проектування та впровадження яких стане можливим тільки із залучення сертифікованих підрядників з проектування та будівництва.

Говорячи «архітектурною» мовою, цей дім, що складається з двох поєднаних між собою кубічних корпусів, повинен добре поєднуватися з місцевим пейзажем. Завдяки своєму розміщенню, нова трьохповерхова будівля має додаткове жиле приміщення на цокольному поверсі. Алюмінієві вікна від підлоги до стелі, що наповнюють повітря світлом, відмінно відтіняють відштукатурені фасади. Вікна з трьохшаровим склінням та товста, 36,5 см кладка з пористого бетону, створюють енергетично економічний каркас будівлі.

Система генерації тепла, також є екологічно безпечною. За допомогою однієї свердловини та тепловому насосу типу соляний розчин/вода Vaillant geoTHERM з подвійним буферним баком, відбирається достатня кількість енергії, необхідної для покриття запиту на опалення та гаряче водопостачання будинку. Додаткова установка вентиляційної системи Vaillant recoVAIR гарантує відсутність втрат енергії, а також забезпечує утилізацію тепла, що відводиться на 95%. Загальні річні первинні витрати енергії для дому площею 240 кв. м. складають лише 34,79 кВтч/м2. Кінцеві витрати енергії (або загальна енергія на опалення кімнат та приготування гарячої води) може бути навіть меншою ніж 13,4 кВтч/м2 на рік. Йоханнес Герман, підкреслює: «Витати енергії у даному випадку більш ніж на 10% нижчі рівня, що вимагає держава».

Цифри та факти

Визначення будівлі
Найменування проекту:Енергозберігаючий дім «EnergieWertHaus Rösrath»
Тип:Житловий дім
Місце знаходження:Bensberger Straße 325, 51503 Rösrath-Forsbach
Закінчення будівництва:2010
Основні параметри-
Площа:
240 м² житлової, господарської площі
Основні параметри –
Технологія:
Первинне споживання енергії 34,79 кВтч/м² на рік
Кінцеве споживання енергії 13,4 кВтч/м² на рік
Высокоефективный будинок KfW55 на основі стандарту EnEV2009
Основні параметри –
Енергетична концепція:
Використання геотермального тепла зі свердловини, тепловим насосом типу соляний розчин/вода в поєднанні з подвійним буферным баком allSTOR, опаленням підлоги, вентиляційною системою recoVAIR
Власник будівлі:Дипломований інженер-архітектор Йоханнес Германн, магістр архітектури Дагмар Германн
Розробка проекту:Кооперація компаній Vaillant, Ytong и Dekra
Архітектор:Дипломований інженер-архітектор Йоханнес Германн, магістр архітектури Дагмар Германн
Компанія YTONG Bausatzhaus Rhein-Sieg-Oberberg GmbH
Технічний проектувальник:Дипломований будівник Гельмут Розенталь
  

Ліцензійна інформація

Графічний матеріалКонтакти
Правовласники: Дипломований інженер Йоханнес Германн и магістр архітектури Дагмар Германн / Ytong, фото та креслення можно використовувати безкоштовно.При публикації прохання проінформувати за адресою:
Dipl.-Ing. Johannes and Dagmar Hermann M.A.
Bensberger Straße 325
51503 Rösrath-Forsbach
Телефон: (0 22 05) 88 321
Факс: (0 22 05) 88 32 3
YTONG@YTONG-Rhein-Sieg.de