Шукати
Отримати персональну консультаціюШукати
Сервісна підтримка
Отримати персональну консультацію

Теплова енергія навколишнього середовища

Зі збільшенням тарифів на газ та електроенергію альтернативні джерела енергії стають все більш привабливими. Природа пропонує нам численні можливості для екологічно чистого та економічно ефективного виробництва теплової енергії. Теплові насоси використовують енергію, яку природа дає нам безкоштовно.

Земля, зокрема, володіє гігантськими запасами енергії. У декількох метрах нижче її поверхні вона зберігає сонячне тепло. З ядра Землі температури величиною 6500 ° C випромінюються в її зовнішні шари. Теплові насоси використовують геотермальне тепло або тепло ґрунтових вод в залежності від технології. Енергія, накопичена в навколишньому повітрі, також підходить для обігріву приміщень і виробництва гарячої води. Теплові насоси можуть використовувати ці ресурси і, таким чином, істотно знижують витрати на виробництво теплової енергії.

Не залежно від того, яка технологія використовується, теплові насоси ефективно працюють навіть при низьких температурах навколишнього середовища. До 75% ваших потреб в тепловій енергії можуть бути задоволені безпосередньо з навколишнього середовища безкоштовно. Тільки 25% повинні бути додані у вигляді електричної енергії. Залежно від технології теплові насоси можуть споживати теплову енергію від трьох різних джерел тепла.

Переваги використання тепла навколишнього середовища в якості джерела енергії:

 • Відсутність емісії CO₂
 • Невичерпне джерело енергії
 • Незалежність від постачальників енергії
 • Низька вартість опалення

Вимоги до використання тепла навколишнього середовища:

 • Великі радіатори або «теплі підлоги» для низькотемпературної системи опалення
 • Високий рівень ізоляції будівлі

Геотермальна енергія як джерело енергії

Теплові насоси можуть використовувати енергію землі. Доставка енергії здійснюється двома різними способами. При одному з них використовується тепло близьке до поверхні землі там, де температура однакова майже цілий рік. На поверхні землі, на глибині 1,5 м, встановлюється земляний колектор в якості нагрівального контуру, який витягує тепло із землі.

При другому - можлива регенерація тепла за допомогою малогабаритного геотермального зонда. Геотермічне тепло виводиться за допомогою спеціальних грунтових зондів, які поглиблені в землю до 100 метрів. Температура є постійною протягом усього року і становить приблизно 10 ° C, що є достатнім для отримання тепла.

Перевага використання геотермального тепла:

 • Стабільне і надійне джерело енергії: цілий рік постійна температура 7-13 ° C

Вимоги до використання геотермального тепла:

 • Великі площі землі при використанні колектора з відкритим доступом (земляний колектор)
 • Може потребувати дозволу для встановлення

Атмосферне повітря як джерело енергії

Теплові насоси можуть використовувати для опалення навколишнє повітря і накопичену в ньому теплову енергію. Сучасні теплові насоси працюють економно і здійснюють нагрів навіть при температурі зовнішнього повітря до -20 ° С.

Переваги використання атмосферного повітря:

 • Відмінна доступність до джерела енергії без переоснащення
 • Не потрібно дозволу
 • Компактні розміри
 • Найнижчі інвестиційні витрати
 • Відмінно підходить для модернізації старих систем опалення

Вимоги до використання атмосферного повітря:

 • Майданчик для установки зовнішнього блоку
 • Резервне джерело тепла (електричний, газовий котел) для теплопостачання в періоди дуже низьких температур навколишнього середовища

Ґрунтові води як джерело енергії

Теплові насоси можуть витягувати теплову енергію з ґрунтових вод. Їх температура постійна незалежно від пори року і зовнішньої температури. Для вилучення тепла із ґрунтових вод необхідна свердловина з достатнім ресурсом води, що витягується.

Переваги використання ґрунтових вод:

 • Висока ефективність
 • Хороша акумуляція тепла: навіть у дуже холодний період підтримується температура 7 - 12° C

Вимоги до використання ґрунтових вод:

 • Якість і кількість ґрунтових вод: ґрунтова вода з низьким вмістом мінералів і зважених часток.

Вибір кращого джерела енергії для Ваших цілей

Те, яке джерело енергії а, отже, і який тип теплового насосу найкращим чином підходить для Вас, залежить від багатьох факторів. Слід взяти до уваги, що ціна обладнання та експлуатаційні витрати істотно відрізняються для різних типів теплових насосів.

Однак окремі типи теплових насосів також відрізняються один від одного з точки зору дозволів, вимог до будівлі і системи опалення.

При виборі потрібної системи обігріву стандартного рішення не існує. Проте неважко знайти ту систему, яка відповідає Вашим вимогам. Зверніться до фахівців-теплотехніків компанії Vaillant. Вони можуть допомогти Вам в проектуванні оптимальної системи обігріву і порекомендують перевірені монтажні бригади.

Знайдіть монтажника