Шукати
Отримати персональну консультаціюШукати
Сервісна підтримка
Отримати персональну консультацію

Теплові насоси

Теплові насоси використовують безкоштовне і доступне тепло з навколишнього середовища для гарантованого теплопостачання одно-, дво- або багатосімейних будинків. Це один із найбільш економічних, ефективних і в той же час екологічно чистих способів забезпечення гарячою водою та опаленням.

Теплові насоси витягують природну енергію із землі, ґрунтових вод або повітря і, таким чином, допомагають досягти значної економії витрат на опалення. Вони не виробляють шкідливих викидів і ефективно працюють навіть при низьких температурах навколишнього середовища. Теплові насоси витягують до 75% необхідної енергії з навколишнього середовища. І тільки 25% енергії додається у вигляді електричної енергії. Дана енергія забезпечує роботу компресора теплового насосу. Теплові насоси особливо підходять для використання з низькотемпературними системами опалення (теплі підлоги й радіатори розвиненої поверхні). У зв'язку з технічними обмеженнями ефективність теплових насосів різко падає при робочих температурах вище 67 ° С.

Переваги системи теплового насосу від Vaillant:

  • Використання природних невичерпних джерел енергії
  • Не спричиняє шкідливих викидів
  • Ефективні: до 75% енергії витягують з навколишнього середовища, тільки 25% енергії мають бути додані у вигляді електричної енергії
  • Можуть використовуватися для охолодження влітку
  • Надійна передова технологія, низькі сервісні витрати і тривалий термін служби

Як працюють теплові насоси

Принцип роботи теплового насосу протилежний принципам роботи холодильника. Холодильник переносить тепло зсередини в зовнішнє середовище, тоді як тепловий насос витягує енергію із зовнішнього середовища і передає її всередину. Тепло грунтових вод, землі або атмосфери поглинається холодоагентом і використовується для подачі тепла в приміщення, що обігрівається.

В цілому, холодоагент в тепловому насосі проходить цикл з чотирьох етапів: випаровування, стиснення, конденсація і повернення в початковий стан.

1. На першому етапі холодоагент поглинає енергію з навколишнього середовища завдяки низькій температурі холодоагенту в тепловому насосі. При цьому він переходить в газоподібний стан завдяки властивості холодоагенту кипіти при низьких температурах.

2. Одержаний пар стискається за допомогою компресора. В результаті підвищеного тиску в обмеженому просторі молекули газу частіше стикаються один з одним. Це призводить до підвищення температури, яка використовується для контуру обігріву.

3. На третьому етапі гарячий газ віддає тепло опалювальній системі. Холодоагент знову переходить в рідкий стан.

4. І, нарешті, терморегулюючий редукційний вентиль для рідкого холодоагенту знижує тиск, отриманий на етапі 2 так, що холодоагент знову поглинає тепло з навколишнього середовища, і процес повторюється.

Функція охолодження теплового насосу

Теплові насоси ТМ Vaillant можуть також використовуватися для охолодження будинку в літні місяці. У разі розсільно-водяної системи тепло витягується з житлового приміщення за допомогою поверхневої системи обігріву/охолодження і потім випускається через колектор в землю.

Залежно від необхідної інтенсивності охолодження та існуючої системи енергозабезпечення, більш придатними можуть бути системи активного або пасивного охолодження.

Активне охолодження

Шляхом реверсу в нагрівальному контурі тепловий насос може використовуватися влітку в якості охолоджуючого модуля. Тепло, що витягають із системи обігріву, направляється в компресор на джерело нагріву, наприклад, на землю.

Конденсатор при охолодженні працює як випарник. Він передає тепло з приміщення на теплоносій. Газоподібний теплоносій потім прямує в конденсатор і звідти на теплообмінник, який вивільняє в землю тепло, витягнуте з приміщень.

Пасивне охолодження

Якщо в літні місяці температури в приміщеннях перевищують температуру джерела енергії, тепловий насос може також працювати в якості "природного охолоджувача". Цю функцію дуже легко реалізувати з технічної точки зору.

При "природному охолодженні" насос в первинному ланцюзі включається тоді, коли не працює конденсатор. Теплоносій, наприклад розсіл, переноситься на теплообмінник. В теплообміннику він забирає тепло рідини системи опалення, яка має кімнатну температуру, і потім відводить надлишкове тепло в грунт. При цьому температури цих двох рідин зрівнюються. Охолоджена вода для обігріву потім циркулює в системі опалення, витягуючи тепло з приміщень.

Пасивне охолодження заощаджує електроенергію, активне - більш інтенсивне

Пасивне охолодження дає значну економію через низьке споживання енергії, яке необхідна тільки для циркуляційних насосів. Проте використання пасивного способу має деякі недоліки і його продуктивність не дуже висока. Зокрема, до кінця літнього періоду в землі накопичилася велика кількість тепла. В результаті знижується теплообмін.

Деякі наші теплові насоси мають функцію охолодження.

Дізнайтеся більше про наші теплові насоси з функцією охолодження

Належна система обігріву

Не існує стандартного рішення при пошуку відповідної системи обігріву. Однак знайти таку систему, яка відповідає вашим потребам, не складно. Поговоріть з фахівцями з ТМ Vaillant. Вони можуть допомогти вам у плануванні вашої нової опалювальної системи.

Знайдіть монтажника