Шукати
Отримати персональну консультаціюШукати
Сервісна підтримка
Отримати персональну консультацію

Сонячні теплові системи

На відміну від викопних видів палива сонячна енергія практично невичерпна, вона екологічно чиста та безкоштовна. Сучасні опалювальні системи можуть поєднуватися з сонячними колекторами, роблячи сонячні системи обігріву доступними для отримання гарячої води або для подачі додаткового тепла в контур опалення.

Використання сонячного випромінювання в якості теплової енергії називається сонячним тепловим обігрівом. Його не слід плутати з ефектом фотовольтарики, який полягає в отриманні електричного струму від сонячного світла. Високий рівень можливостей сонячної енергії давно було визнано у світі, а ефективність використання цих технологій, було доведено шляхом досліджень та випробувань..

Переваги сонячної енергії:

 • Нескінченна кількість безкоштовної енергії
 • Відсутність викидів CO₂ під час роботи
 • Економія витрат: на 60% менше енергії для нагріву води, на 25% менше енергії для опалення
 • Скорочує споживання викопних видів палива
 • Сонячну теплову систему можна інтегрувати в існуючі системи

Як працює сонячний обігрів

Сонячні колектори працюють за принципом чорного садового шланга, який лежить на сонці. Поверхня шланга поглинає сонячні промені і, зокрема, теплове випромінювання, нагріваючи при цьому воду, яка в ньому знаходиться. Сонячний нагрів працює таким чином:

1. Колектори за допомогою поглинача (абсорбера) поглинають сонячне світло. У ньому нагрівається особливий рідкий теплоносій.

2. Насос подає рідину на теплообмінник сонячного акумулятора.

3. У ньому теплова енергія передається на акумулюючий бак.

4. При недостатності сонячної радіації для нагріву води, звичайна опалювальна система підігріває акумулюючий бак до встановленої температури.

Сонячна теплова система залежно від конструкції покриває приблизно до 60% енергії необхідної для задоволення потреб у гарячій воді.

Використання сонячної енергії для опалення

Крім виробництва гарячої води для побутових потреб нагрітий в колекторах теплоносій може використовуватися для додаткового підігріву системи опалення. Цей метод забезпечує підтримку системи опалення і дає суттєву економію. Таким чином, навіть при помірних температурах, завдяки системі сонячної підтримки, блок нагріву часто може залишатися вимкненим.

Ключовим елементом даного рішення є комбінована буферна ємність у поєднанні зі станцією приготування гарячої води. При достатньому рівні сонячного випромінювання теплоносій, який знаходиться в сонячній системі, нагріває воду в буферній ємності за допомогою теплообмінника, що знаходиться в її нижній частині. У разі зменшення температури, наприклад, через те, що Ви довго приймаєте душ, вмикається другий нагрівальний контур (наприклад, від газового котла), який здійснює додатковий нагрів води.

Сонячні нагрівальні системи від Vaillant - надійні та гнучкі

Як правило, сонячної енергії не достатньо, щоб покрити весь попит на теплову енергію цілий рік. Тому найкраще її використовувати в традиційній системі. Поєднання з газовою технологією конденсації є оптимальним і економічним рішенням. Звичайно, поєднання сонячного нагріву з тепловим насосом або опаленням твердим паливом ще більш ефективно.

Сонячні колектори

Розрізняють два типи сонячних теплових (генеруючих тепло) колекторів, які використовуються в сонячних теплових системах: плоский колектор і вакуумний трубчастий колектор.

Плоскі колектори - енергія на поверхні

Головним елементом плоского колектора є поглинаюча поверхня, яка орієнтована на сонце. Покриття поглинаючої поверхні сконструйоване таким чином, що воно здатне поглинати максимум випромінювання і відображати лише невелику частину енергії. Поглинута енергія передається на теплоносій, який циркулює в трубках під поверхнею поглинача.

З технічної точки зору плоскі колектори відрізняються від вакуумних трубчастих колекторів, головним чином, ізоляцією поглинача. У плоскому колекторі використовується традиційний ізолюючий матеріал, такий як мінеральна вата або поліуретанова піна.

Переваги плоских колекторів:

 • Більш низька закупівельна вартість
 • Низькі витрати на обслуговування та ремонт
 • Ідеально підходять для низькотемпературних систем для забезпечення гарячою водою або поверхневим опаленням

Для того щоб запропонувати високоякісні колектори, ефективні в кожній системі і комбінації систем за вигідну ціну, Vaillant розробив плоскі колектори. Завдяки інноваційним технологіям, вони досягають найвищої ефективності з оптимальним виробом сонячної енергії при істотному зниженню вартості.

Дізнайтеся більше про плоскі колектори від Vaillant

Вакуумні трубчасті колектори - найбільше виробництво сонячної енергії.

Функціональний принцип вакуумних трубчастих колекторів такий же, як і для плоских колекторів. Вони також поглинають сонячне випромінювання за допомогою поглиначів і потім передають сонячну енергію у формі тепла на теплоносій.

Однак, на відміну від пластинчастих колекторів, вакуумні трубчасті колектори використовують хороші ізолюючі властивості вакууму. Саме тому вони й називаються вакуумними трубчастими колекторами. Завдяки вакууму в скляній трубці теплові втрати майже повністю відсутні. Крім того, під кожною окремою трубкою встановлюється відбивач, який фокусує сонячне світло на поглинаючу трубку. В цілому, вакуумні трубчасті колектори більш ефективні, ніж плоскі колектори.

Переваги вакуумних трубчастих колекторів:

 • Більш висока ефективність, краща продуктивність навіть при меншій кількості сонячного світла і при розсіяному світлі.
 • Можуть використовуватися на ділянці даху, не орієнтованому чітко на південь.
 • Проводять більш високу температуру і можуть бути інтегровані в високотемпературні нагрівальні системи.

Вакуумний трубчастий колектор фірми Vaillant auroTHERM exclusiv є правильним вибором для тих, хто прагне до оптимального використання сонячної енергії. Конструкція вакуумного трубчастого колектора дозволяє досягти максимальної продуктивності навіть при відхиленні сонячних променів і розсіяному сонячному світлі. Вони забезпечують постійно високе вироблення сонячної енергії і як результат - максимально можливе отримання енергії.

Дізнайтеся більше про вакуумні трубчасті колектори від Vaillant.

Швидке, безпечне і легке складання

Для всіх сонячних колекторів нашої лінійки передбачена уніфікована система кріплень. Це істотно прискорює і полегшує установку. Можна гарантувати, що колектори встановлюються швидко, безпечно і легко. Більше того, наша система забезпечує максимальну гнучкість при монтажі.

Незалежно від конфігурації, вертикальна або горизонтальна, одна група поруч з іншою або одна група над іншою - з нашими колекторами можливі будь-які варіанти. Також наші колектори можна вмонтувати в покрівлю і встановити на плоскому даху на додаток до класичного варіанту установки на даху. Ви можете також вибрати вертикальну і горизонтальну орієнтацію колектора.

Належна система обігріву

Не існує стандартного рішення при пошуку належної системи обігріву. Однак знайти таку систему, яка відповідає Вашим потребам, не складно. Поговоріть з фахівцями з ТМ Vaillant. Вони можуть допомогти Вам в проектуванні Вашої нової опалювальної системи.

Знайдіть монтажника