Шукати
Отримати персональну консультаціюШукати
Сервісна підтримка
Отримати персональну консультацію

4 перевірених способи економії газу

З настанням холодів гостро актуалізуються питання обігріву житла. Як заощадити на опаленні, зберігаючи при цьому комфортну температуру? Як максимально оберегти себе від можливих перебоїв з поставками газу? Як обігріти свій будинок, не забруднюючи при цьому навколишнє середовище?

Говорячи про економію газу, ми маємо на увазі приватні будинки і котеджі, так як в квартирах споживання газу зводиться, в основному, до приготування їжі на плиті, і витрата газу при цьому невелика. Інша справа приватний будинок, який опалюється газом. Вчені підрахували, що для додаткового нагрівання повітря в будинку всього на 1 ° С (наприклад, температура приміщення 24 ° С), необхідно збільшити подачу тепла, а, отже, і газу на 7-10%. В результаті - зайві витрати, яких можна уникнути, застосовуючи 4 раціональних способу економії теплоресурсів: не перегрівати приміщення, використовувати конденсаційні котли, використовувати енергію сонця, або підійти до вирішення проблеми кардинальним чином - замінити дорогий газ більш дешевою енергією альтернативних джерел.

На практиці ці способи економії газу виглядають наступним чином.

Спосіб № 1. Виключити перегрів приміщення

Щоб підтримувати комфортну температуру в приміщенні і при цьому не перегрівати, можна встановити регулятори і самим задавати необхідну температуру. Наприклад, вранці, коли ви йдете на роботу і в будинку нікого не залишається, регулятор знижує температуру до 17 ° С, так як недоцільно підтримувати високу температуру в приміщенні, коли там нікого немає, і піднімає температуру до комфортної 22-24 ° С до моменту повернення додому. За допомогою регулятора Vaillant VRC 370 ви можете налаштувати графік температур у вашому будинку, тобто задавати необхідну температуру там, де потрібна і коли потрібно, причому графік може бути складений як на добу, так і на тиждень. Сучасні системи автоматики здатні підтримувати температуру з точністю до 0,5 ° С, тому ви самі можете контролювати витрати і, відповідно, економити.

Також ефективна і економічно вигідна більш сучасна погодозалежна автоматика. Принцип її роботи базується на обліку різниці температур в будинку і за вікном. Наприклад, з ранку температура на вулиці зазвичай збільшується і, якщо навантаження котла не знижувати, через кілька годин температура в приміщенні буде значно вище заданого значення і, отже, зайве тепло буде втрачено при провітрюванні. Погодозалежний регулятор завчасно починає знижувати потужність котла і таким чином економити газ. До того ж нове покоління погодозалежного регулятора Vaillant VRC 470/4 дозволяє вибирати найбільш дешеве джерело енергії для обігріву відповідно до умов та періоду: враховує тарифи на газ та електроенергію (в тому числі пікові та нічні тарифи) і підбирає найбільш економний варіант роботи опалювальної системи. У підсумку, використання погодозалежного регулятора економить газ до 20-25% протягом року, а його установка окупиться вже менш ніж за один опалювальний сезон. Бонусом, крім економії, ви отримуєте бажаний комфорт, надійність і здоров'я: автоматика сама попереджає про помилки, є функції захисту від замерзання і навіть захисту від легіонельозу - інфекційного захворювання за типом пневмонії.

Автоматичні регулятори йдуть в комплекті більшості пакетних пропозицій Vaillant і, купуючи обладнання у складі пакету, ви отримуєте додаткову знижку 10% на все обладнання, тобто по суті, отримуєте автоматику в подарунок. Вигідно, як не крути.

Спосіб № 2. Застосування конденсаційних котлів

Цей спосіб вже перевірений десятиліттями «успішної економіки» в розвинених країнах. Принцип роботи конденсаційних котлів заснований на використанні відпрацьованих газів (вихлопу) - конденсату водяної пари з димових газів, який раніше викидався в атмосферу, - для отримання додаткового тепла, так би мовити, направляти в мирне русло. Для порівняння: температура відпрацьованих газів на виході у конденсаційного котла становить 50-60 ° С, у той час як у звичайного котла ця ж температура - 120-180 ° С.

Основна перевага конденсаційних газових котлів - це суттєва економія газу до 15%! Крім того, котли стабільно працюють навіть при недостатньому тиску газу в мережі, мають глибоку модуляцію (автоматична зміна потужності котла) до 20%, а також підвищений рівень шумоізоляції.

На сьогодні конденсаційні котли - найекономічніший вид котлів. У їх підтримку говорить і те, що з 2015 року в Європі заборонено продаж неконденсаційних котлів.

Спосіб № 3. Використання сонячної енергії

Цей спосіб простий і дуже популярний. Він дає можливість в сонячні дні навіть у холодну пору року обігрівати приміщення і гріти воду. Наприклад, на підігрів гарячої води, за статистикою, витрачається населенням до 20% теплової енергії на рік. У кліматичних умовах України цю енергію з успіхом можна замінити на енергію сонця. У цьому допоможе встановлення геліосистем з сонячними колекторами, які акумулюють енергію сонячного випромінювання, що в сонячні дні дозволить і підігрівати воду, і частково використовувати сонячне тепло для обігріву приміщень, і навіть підтримувати температуру (якщо потрібно) в басейні.

Важливим є той факт, що використовуючи енергію сонця, ви можете не тільки знизити споживання газу, але й перейти в більш низький тарифний план - платити істотно менше за кожен спожитий кубометр газу.

Крім істотної економії від впровадження сонячних колекторів, встановлених на даху, можна значно зменшити кількість шкідливих викидів в атмосферу.

Спосіб № 4. Відмова від споживання газу

100% заощадити на газі, можна відмовившись від нього зовсім. Замінити газ могла б електрична енергія, але вартість питомої кіловата електрики набагато вище, ніж вартість рівноцінної кількості газу. Крім того, електричні мережі та підстанції не завжди розраховані на потужність, що вимагається для опалення будинку, тому звичайні електричні котли і нагрівачі не вирішують дану проблему і не здешевлюють витрати.

Підіб'ємо підсумки

Для того, щоб всі запропоновані способи принесли економічний ефект і виправдали ваші очікування, вам необхідний комплексний і професійний підхід до вибору системи опалення саме для вашого будинку. Vaillant має у своєму розпорядженні необхідний досвід, професійну команду і сучасне якісне обладнання для реалізації найскладніших проектів. Команда професійних монтажників, сертифікованих компанією Vaillant, допоможе реально заощадити на опаленні житла, надавши повний спектр послуг: від висококваліфікованої консультації до проектування енергозберігаючої системи опалення, монтажу та пуско-налагоджувальних робіт. Список авторизованих монтажників, які мають статус «Золотого учасника сімейного клубу Vaillant», ви зможете знайти, пройшовши за посиланням на нашому сайті.

Належна система обігріву

Не існує стандартного рішення при пошуку належної системи обігріву. Однак знайти таку систему, яка відповідає Вашим потребам, не складно. Зверніться до фахівців ТМ Vaillant. Вони допоможуть Вам у плануванні Вашої нової опалювальної системи.

Знайдіть монтажника