Шукати
Отримати персональну консультаціюШукати
Сервісна підтримка
Отримати персональну консультацію

Як влаштована система опалення

Система опалення складається з теплогенератора і системи розподілу і передачі тепла. Разом вони формують опалювальний контур і забезпечують ефективний розподіл тепла в приміщеннях.

Система центрального опалення є гарним прикладом для пояснення того, як працюють різні компоненти опалювальної системи.

Центральне опалення забезпечує теплом кілька кімнат або квартир. Опалювальна система розташовується в центральній зоні, як правило, в підвалі. Вся система центрального опалення складається з теплогенеруючих агрегатів та системи розподілу і передачі тепла, утворює замкнутий контур опалення. Опалювальний контур забезпечує теплом всі підключені до нього приміщення.

Генерація тепла

Першим компонентом в системі центрального опалення є теплогенератор, наприклад, газовий конденсаційний котел. Для виробництва та використання тепла підходять також і інші технічні рішення. У всіх технічних засобах відбувається нагрів теплоносія, яким в системах центрального опалення є вода.

Розподіл тепла

Нагріта вода розподіляється від теплогенератора по системі трубопроводів в опалювальні приміщення. Вона розподіляється за допомогою двотрубної системи. В одну трубу подається нагріта вода, так звана "подача", на радіатор. У разі підпільного опалення нагріта вода подається на обігріваючу поверхню. Інший трубопровід, який повертає охолоджену воду, який називається "зворотною лінією", подає воду в центральний опалювальний котел.

Передача тепла

Центральне опалення передає тепло на радіатори або поверхню, що обігрівається за допомогою системи розподілу тепла (наприклад, систему трубопроводів). Радіатори і поверхні, що обігріваються, нагріваються гарячою водою. У свою чергу, вони через свої поверхні передають тепло повітрю в приміщенні. Тому радіатори повинні мати таку конструкцію, яка полегшує циркуляцію повітря навколо радіатора. Повітря швидше нагрівається і піднімається над радіатором вгору до стелі. Потім він охолоджується і опускається до підлоги. Так відбувається процес, в якому циркулює повітря, створюючи комфортну температуру в приміщенні.

Належна система обігріву

Не існує стандартного рішення при пошуку належної системи обігріву. Однак знайти таку систему, яка відповідає Вашим потребам, не складно. Поговоріть з фахівцями з ТМ Vaillant. Вони можуть допомогти Вам у плануванні Вашої нової опалювальної системи.

Знайдіть монтажника